Autori zdôrazňujú nemocnice portál, že analýza

0

Nemocničný portál-stojí za zmienku, že štúdie preukázali rastúci trend v analyzovanom období infekcie HIV medzi potenciálnymi darcami (s tými,ktorí chceli darovať krv prvýkrát prevládajúcu medzi tými infikovanými vírusom).

Autori zdôrazňujú, že analýza viac ako 100 prieskumov, ktoré vyplnili (potenciálnych) darcov infikovaných HIV, ukazuje, že prevládajúcou pravdepodobnou cestou prenosu vírusu v Poľsku boli sexuálne kontakty. Medzi tými, ktorí oznámili takú cestu prenosu vírusu, je viac ako polovica (64 percent). boli muži, ktorí oznámili Sex s mužmi.

Ako sa chrániť pred HIV

Najprv musíte vedieť, ako získať tento vírus. Existujú len tri spôsoby prenosu HIV: pohlavným stykom; krvou; z infikovanej matky na dieťa, zlatý štandard ochrany-správne používanie kondómu počas pohlavného styku-dáva vysokú, hoci nie 100% úroveň. Ochrana pred vírusmi.

Pretože sa vírus prenáša krvou, používajte iba sterilné jednorazové bodnutia. Existuje tiež prevencia po konflikte, tj užívanie liekov, ktoré znižujú riziko infekcie.

Ako sa chrániť pred HIV

Národné centrum pre AIDS pripomína, že v situáciách po .awodowego vyplývajúce účinky na HIV, ako je znásilnenie, Kolya ihla neznámeho pôvodu alebo iné udalosti, by mali byť okamžite zaslané do nemocnice infekčného agens poskytovanie takejto terapie. Zoznam takýchto nemocníc nájdete tu.

V situácii, keď nie je možné dostať sa do takejto inštitúcie, je najlepšie obrátiť sa na ďalšie oddelenie infekčných chorôb.

“Čím skôr budete mať kvalitné antiretrovírusové lieky akcie (najlepšie do 2-3 hodín od udalosti), tým väčšia je pravdepodobnosť, aby sa zabránilo infekcii. Podľa najnovších údajov je prevencia najúčinnejšia, ak sa implementuje do 48 hodín po nehode,” zdôrazňuje centrum vo vyhlásení na svojej webovej stránke. Čoskoro zverejníme článok o tom, či je možné chrániť sa pred infekciou vo vzťahu s HIV-pozitívnym partnerom.

Získané deficit syndróm akcie kvality (zriedkavé porušenie) imunity, aids (engl . Syndróm získanej imunodeficiencie nemocnice portál alebo syndróm získanej imunodeficiencie) – posledná fáza infekcie HIV charakterizované veľmi nízkymi CD4 lymfocyty, čo znamená stráviť imunitný systém (imunitný systém), čo vedie k Zapadalno .ci to na tzv ukazovateľ ochorenia (niektoré formy rakoviny, grzybická, atypická pneumónia), čo môže viesť k smrti pacienta. Cesty infekcie

Vírus HIV je spôsobený kvalitnou činnosťou

Štylizované znázornenie vírusu Hivkrew (najefektívnejšia cesta infekcie) a krvné produkty, spermie, preakulačná tekutina, hlien krčka maternice (ťažko infikovateľný), materské mlieko (možnosť prenosu infekcie zistená týmto spôsobom), prenos z matky na Detský portál nemocnice (krv ženy a dieťaťa sa nemieša, ale môže sa to vyskytnúť napríklad pri komplikáciách počas pôrodu).

Vírus môže vstúpiť do tela počas pohlavného styku. Je tiež možné kontaminovať krvnými transfúziami, počas dialýzy, transplantácie, chirurgických zákrokov a krvných prípravkov (v súčasnosti sa to stáva veľmi zriedkavo kvôli výskumu darcov) kvalita akcie). Veľmi veľkým rizikom je použitie bežných čepelí, ihiel a striekačiek (tetovanie, závislosť).

V športových kluboch, napríklad nemocnice portál v situácii pobudzonych s výcvikových vriec alebo iných bojových umení zariadení a Doping injekčné a rovnaké ihly a striekačky vytvára potenciálne riziko infekcie pre mnoho ľudí. Sú opísané prípady infekcie v dôsledku kontaktu s krvou počas boja.

Matka séropozitívna (HIV+) môže infikovať plod, ale s príslušnými postupmi počas tehotenstva a pôrodu môže byť riziko výrazne znížené. Vírus sa prenáša aj počas kŕmenia mliekom. Nie je možné infikovať hmyz pomocou nasávacieho-pichľavého nemocničného portálového ústia (komáre ,kliešte atď.).

Je tiež možná prevencia HIV a AIDS prostredníctvom krvných transfúzií

Pravdepodobnosť infekcie HIV sa líši pre rôzne spôsoby infekcie (1/15-najväčšie riziko, 1/2000-najmenšie riziko): použitie infikovanej injekčnej striekačky: 1/15, Análny pomer: 1/30 (pasívny) 1/125(Aktívny), pichnutie infikovanou ihlou, skalpel: 1/150, vaginálny pomer: 1/600 (žena) 1/2000 (muž), transfúzia, transplantácia: 1/1 000 000 (v USA).

Je tiež možná prevencia HIV a AIDS prostredníctvom krvných transfúziíPočas vaginálneho styku je riziko väčšie pre ženu a menej pre muža. Môžu sa použiť aj pri prevencii HIV a AIDS: príjem krvi, krvných produktov a orgánov (najmä pred rokom 1990), akupunktúra, tetovanie, boje (keď došlo k kontaktu s krvou), pri kontakte s krvou, sadisticko-masochistické praktiky, rezy, rany, škrabance pri opravách zariadení (najmä lekárske).);

Intravenózne užívanie drog, intravenózne užívanie dopingových látok, dojčenie, keď je matka infikovaná, počas tehotenstva a pôrodu, prvá pomoc obetiam nehôd bez primeranej bezpečnosti, prevencia HIV a AIDS práca s infekčným materiálom (napr. v laboratóriu) bez dodržiavania bezpečnostných predpisov.

V Poľsku je väčšina infekcií pravdepodobne prenášaná cudzincami. K 1. Marcu 2006 bolo v Poľsku potvrdených 10 292 prípadov HIV, z toho najmenej 5 318 prípadov súvisiacich s intravenóznym užívaním drog. Odhaduje sa však, že skutočný počet nosičov je pravdepodobne 2-3 krát vyšší.

Väčšina infikovaných bola nájdená zdravie vo Varšave, v okrese Katowice, Trijmysta, okresy na východnej a západnej hranici. Najvyšší počet pacientov na 1000 obyvateľov v Poľsku bol zaznamenaný v prevencii HIV a AIDS.

Vyhnúť sa zdraviu situácií

Prevencia. Najúčinnejšou metódou ochrany je vyhnúť sa situáciám, v ktorých je možné vírus prenášať vyššie uvedenými spôsobmi (a príkladmi nebezpečného správania). Ak udržiavate veľké množstvo sexuálnych kontaktov s mnohými partnermi, riziko infekcie znižuje vyhýbanie sa rizikovým sexuálnym technikám a používanie zdravie kondómov. Kondómy znižujú pravdepodobnosť infekcie vírusom o 80-95% (podľa who).

Odhadované riziko infekcie HIV pohlavným stykom závisí od typu expozície. Cestná prevencia HIV a AIDS. Infekcie na 10.000 vplyv na zdroj injekcie narkotyków67Bierny Análny Sex * ihly 50Przezskórne sting ig303030stosunek orgazmus u žien * zdravie Análny Sex * 6.5 vaginálny styk (muž)*5Stosunek Fajčenie (prijímajúca osoba) * 1 ratio pomer orálny k mužovi * 0.50* * odhaduje bez kondómu

Zdroj sa vzťahuje na orálny pohlavný styk, ktorý sa vykonáva na mužovi. Vo svete existujú dva trendy v prevencii HIV: abstinencia ABC, Buďte verní, kondómy-ktorá sa zameriava na vzdelávanie v tejto oblasti, najmä aby sa zabránilo rizikovému sexuálnemu správaniu (abstinencia pred manželstvom, vernosť v neustálom spojení), ako aj používanie kondómov vo všetkých ostatných prípadoch.

Programy, ktoré naznačujú potrebu čo najskôr sexuálnej výchovy, najmä pokiaľ ide o používanie kondómov, zdravie zvyšujú ich dostupnosť a dostupnosť antiretrovírusových terapií.

Vyhnúť sa zdraviu situácií

Rozdiely medzi týmito stratégiami sú do značnej miery ideologické. Stratégia ABC v prvých dvoch bodoch, ktorá je kompatibilná s pozíciou katolíckej cirkvi, častí protestantských cirkví, pravoslávnych cirkví, islamu, podľa ktorých by sa Pohlavie malo pestovať iba v manželstve a kondóm by sa nemal používať ako prostriedok umelej antikoncepcie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu