Musí sa zdôrazniť odolnosť proti liečbe

0

V lete takmer 30 percent. výskyt pohlavne prenosných chorôb sa zvyšuje. Prázdnin, Dovolenka podporuje láska dobrodružstvo. Bohužiaľ, niekedy skončia s pohlavne prenosnými chorobami, ako aj s HIV, čo vedie k Aids. Rizikové sexuálne správanie zvyšuje riziko rezistencie na infekciu HIV a tým aj rozvoj pokročilejšej a smrteľnejšej formy tejto choroby-Aids .

HIV sa prenáša hlavne prostredníctvom sexuálnych kontaktov. Vírusy, ktoré môžu byť v krvi chorého človeka, ako sú spermie alebo vaginálny výtok, prenikajú do krvi zdravého človeka počas pohlavného styku prostredníctvom mierneho poškodenia kože alebo sliznice.

Príležitostný Sex len s odporom zdravie kondóm

Najlepším spôsobom, ako sa chrániť pred HIV, je vyhnúť sa rizikovému sexuálnemu správaniu av situácii, keď sa u nás vyskytuje odpor voči takémuto správaniu, by ste mali pamätať na bezpečnostné pravidlá. Moment zabudnutia môže ovplyvniť celé vaše životné zdravie, takže je užitočné poznať spôsoby, ako znížiť riziko ochorenia.

Príležitostný Sex len s odporom zdravie kondómJe potrebné zdôrazniť,že kondómy sú stále jedinou antikoncepciou s preukázanou účinnosťou pri prevencii HIV. Preto akýkoľvek takzvaný Príležitostný Sex, t. j. sex s osobným odporom, ktorý nevieme dobre, by sa mal vykonávať iba s kondómami. V opačnom prípade je riziko prenosu HIV výrazne vyššie. Okrem toho sa preukázalo, že je vyššia u žien ako u mužov, pretože ženská sliznica je ľahko podráždená, cez ktorú môžu vírusy ľahko preniknúť.

Pravidelný výskum – budete robiť je zadarmo a anonymne

Prilákanie infekcie HIV len vtedy, keď partneri nie sú veľmi dobre oboznámení, je príliš jednoduché. Pozorovania v posledných rokoch ukazujú, že počet žien, u ktorých bola diagnostikovaná HIV, sa zvyšuje, hoci od začiatku sexuálneho života mali kontakt s dvoma, tromi a dokonca jedným partnerom-prevencia HIV a AIDS voči svojmu manželovi. Aj keď ide o zriedkavé prípady, ukazujú, že nikto nemôže skutočne cítiť 100% bez rizika infekcie HIV.

Podobne, Quality Action, keď máme liečbu v poslednej dobe

Jediným spôsobom, ako zabezpečiť, aby nás choroba neovplyvnila, je test HIV. Ak často meníme partnerov-takýto prieskum by sa mal z času na čas vykonať. Podobne, odpor zdravie, ak sme nedávno podnikli rizikové sexuálne správanie akčná kvalita liečba v tomto prípade je tiež potrebné podrobiť sa vyšetreniu po každej takejto epizóde. Možnosť ich vykonávania bezplatne a anonymne vo vybraných poradenských centrách

Kto by mal urobiť test na HIV? Podľa odporúčaní Národného centra pre Aids by mal každý, kto: mal niekedy sexuálny kontakt s málo známou osobou, osobou infikovanou vírusom HIV, s osobou, ktorá má viacerých partnerov alebo sexuálnych partnerov:;

Každý, kto mal viac partnerov alebo sexuálnych partnerov; mal nechránený sex s kondómom; niekedy zažil liečbu STD; niekedy mal kontakt s osobou, ktorá užívala drogy intravenózne; vzal injekčné lieky; urobil kvalitné akčné tetovanie alebo piercing v malých sterilných podmienkach; pod vplyvom drog stratil pokoj alebo vedomie a nepamätá si, čo sa s ním stalo.

Podobne, Quality Action, keď máme liečbu v poslednej dobe

Lojalita k zdraviu vášho partnera

Čím väčší je počet sexuálnych partnerov, tým vyššie je riziko infekcie HIV. Najlepším spôsobom, ako sa tejto chorobe vyhnúť, je zostať v monogamnom vzťahu, v ktorom sú obaja partneri navzájom lojálni. Samozrejme, z mnohých dôvodov nemusí byť takýto model správania uspokojivý pre všetkých, a to neznamená, že sa takí ľudia musia prispôsobiť monogamnému modelu sexuálneho styku.

Môžete mať veľa partnerov, ale dodržiavaním pravidiel bezpečnejšieho sexu s kondómom je pravdepodobnosť, že sa liečba nakazí vírusom, nízka. Sú to kvalitné akcie, ale stále viac ako vzťah zdravie, ktoré je založené na lojalite k osobe.

Vyhýbanie sa drogám a zmiernenie liečby užívaním alkoholu

Jedným rizikovým faktorom infekcie HIV je intravenózne užívanie drog. V súčasnosti je podiel ľudí, ktorí sa nakazili vírusom HIV týmto spôsobom, veľmi nízky v dôsledku preventívnych opatrení,ako sú akcie, ktoré distribuujú kvalitné akcie dobrovoľné jednorazové striekačky okolo drogovo závislých. Táto možnosť však existuje pri používaní zariadení, ktoré predtým používal niekto iný.

Ale nielen intravenózne lieky môžu prispieť k rozvoju HIV. Všetky psychoaktívne látky, ktoré ovplyvňujú vnímanie, menia správanie, spôsobujú výpadky pamäti, sú ďalším rizikovým faktorom. Pod vplyvom kokaínu, extázy alebo veľkého množstva alkoholu môžeme byť náchylnejší na rizikové sexuálne správanie, čo zase zvyšuje riziko infekcie HIV. Situáciu zhoršuje skutočnosť, že si často nepamätáme, čo sa nám stalo, a nepoznáme ľudí, s ktorými sme strávili čas, takže nemusíme ani zaznamenávať okamih, kedy došlo k možnej infekcii.

Starostlivý výber prevencie HIV a AIDS tetovacieho salónu a piercingu

Ak piercing alebo tetovanie neboli sterilizované, existuje riziko, že vírus vstúpi do krvi počas tetovania. Z tohto dôvodu by ste si mali vybrať iba overené tetovacie a piercingové salóny, prevenciu HIV a AIDS, v ktorých sme si istí, že hygienické predpisy sú dodržané a vybavenie je sterilizované po každom zákazníkovi.

Pohlavné choroby, ktoré sa označujú ako anglická skratka pre pohlavné choroby, patria medzi infekčné choroby, ktorých výskyt sa v posledných rokoch neustále zvyšuje. Účinky pohlavne prenosných infekcií nie sú len dôležitým problémom rodinnej medicíny alebo sexuológie, ale aj globálnym sociálnym problémom.

Starostlivý výber prevencie HIV a AIDS tetovacieho salónu a piercinguTeraz bolo identifikovaných viac ako 40 baktérií, ktoré sa môžu prenášať prostredníctvom sexuálnych kontaktov. Viac ako raz,absencia správnej diagnózy, asymptomatického priebehu a nedostatočnej informovanosti o chorobe vedie k rokom vážnych zdravotných následkov pre infikovaných.

Rozvoj prevencie HIV a AIDS STD príznaky môžu tiež viesť k narušeniu partnerstva alebo rodinných vzťahov a projekt nielen pacientov, ale celé sociálne skupiny na zvyšok života.

Keď vezmeme do úvahy, čo tento problém postihuje najmä mladých ľudí, často ešte v období jeho mladosti, ktorí sú len vzdelaný sociálne správanie, vedomie rozvíja prozdrowotna, mali by sme sa snažiť čo najskôr zoznámenie riziká spojené s osobným a sexuálnym správaním v kontexte vývoja chorôb a vzdelávania v oblasti prevencie.

Ťažkosti pri liečbe a vážne dlhodobé následky týchto infekcií nás vyvolávajú, aby sme zdôraznili váhu, prevenciu infekcií prostredníctvom rôznych typov preventívnej práce, prevenciu HIV a AIDS, z ktorých najdôležitejšie a všeobecné vzdelávanie by malo byť prozdrowotna, berúc do úvahy správne pochopené sexuálne vzdelávanie. Z dôvodu psychologickej, finančnej bariéry, rôznych problémov alebo jednoducho technického nedostatku možností sa infikovaní ľudia neobracajú na špecialistov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu