Zdravie hojenie portál poskytujúci spoľahlivé informácie

0

Úlohu rodinných lekárov pri poskytovaní spoľahlivých informácií o otázkach súvisiacich s prevenciou, diagnostikou a liečbou pohlavne prenosných chorôb nemožno preceňovať. Internet je čoraz viac zdrojom informácií pre mladých ľudí. Používatelia internetu však nie vždy používajú profesionálne portály alebo vedecké publikácie, ktoré sa zaoberajú týmito problémami.

Informácie z rôznych Zdravie on-line fóra je neúplné a nedostatočné, aby prijali správne opatrenia, a často nesprávne. STD sú najčastejšie infekčné choroby. Ich spektrum je veľmi široké. Existuje viac ako 40 mikróbov, pre ktoré je cesta sexuálneho kontaktu jednou z ciest infekcie. Patogény, ktoré sa môžu prenášať pohlavným stykom, sú baktérie, ako aj vírusy, prvoky, huby, parazity alebo červy.

Podľa zdravia who, vysoká

Medzi pohlavnými chorobami je potrebné spomenúť bakteriálne choroby známe po stáročia, ako je syfilis a kvapavka, ktoré sa často označujú ako” klasické ” pohlavné choroby. Podľa who vysoký a rastúci výskyt týchto chorôb postihuje najmä chudobné a rozvojové krajiny juhovýchodnej Ázie, Afriky, Latinskej Ameriky a Karibiku.

Každoročne na svete zaregistrovalo 12 miliónov nových pacientov so syfilisom, 62 miliónov pacientov s kvapavkou. Okrem týchto” klasických ” infekcií sa objavili nové infekcie. zdravie bez lekárskeho predpisu uretritída (NSU), ktorá je spôsobená chlamýdiami, ureoplazmou, mykoplazmou alebo inými baktériami. Každý rok sa registruje aj 89 miliónov nových prípadov chlamýdií. V týchto oblastiach sa často vyskytujú protozoálne infekcie-výskyt trichomoniázy je 170 miliónov ročne.

Podľa zdravia who, vysoká

Okrem týchto “klasických” prevencia infekcií HIV a AIDS

V rozvinutých krajinách, vrátane Poľska, medzi novými infekciami STD sa podiel výskytu syfilisu a kvapavky znižuje a výskyt chlamýdií a vírusových ochorení vrátane infekcií HSV klesá. Vírus Herpes simplex (herpes vírus), HPV ľudský papilomavírus (ľudský papilomavírus), ktorý spôsobuje genitálne bradavice a konečník, ako aj infekcie hepatitídou A, B A C. prostredníctvom sexuálnych kontaktov je vírus HIV zdravie (engl . Vírus ľudskej imunodeficiencie (vírus ľudskej imunodeficiencie), ktorý spôsobuje aids.

Bežné genitálne infekcie, ktoré môžu byť prenášané medzi partnermi patrí kvasinková infekcia – kvalitné akcie plesňové infekcie s kmeňmi rodu Candida. Parazity, ako je pubická Vasa alebo ľudská svrab, ako aj červy, sú sexuálne prenášané. Je dôležité poznať rizikové faktory sexuálne prenosných infekcií – – odovzdávanie týchto poznatkov obzvlášť mladým pacientom je jednou z najdôležitejších úloh špecialistu rodinného lekára.

Alarmujúci počet nových kvalitatívnych akčných infekcií STD postihuje hlavne populáciu mladých ľudí prevencia HIV a AIDS. Až 85% výskytu zdravia je u ľudí mladších ako 25 rokov. Rok života. Najvyššia incidencia sa týka ľudí vo veku 15 a 24 rokov. Vo väčšine prípadov sú to slobodní ľudia s nízkym sociálno-ekonomickým postavením, ktorí žijú vo veľkých metropolitných oblastiach, najčastejšie z národných alebo rasových menšín.

Obzvlášť zraniteľné sú tí, ktorí majú Sex bez záruk s mnohými náhodnými partnermi. Životný štýl významne ovplyvňuje frekvenciu infekcií. Konzumácia alkoholu a používanie psychoaktívnych látok, drogy prispievajú k nebezpečnému sexuálnemu správaniu. Veľká sexuálna aktivita, veľa partnerov, použitie mnohých rôznych metód nechráneného sexu zvyšuje riziko infekcie. Pacienti spravidla nevedia o zdravotných dôsledkoch pohlavne prenosných infekcií.

Čo sú STD portálu Cure?

Pohlavne prenosných chorôb-STD; pohlavne prenosných infekcií-STI) definuje skupinu infekčných ochorení rôznych liečebných portálových etiológií, ktorých spoločným rysom je prevencia prenosu HIV a AIDS všeobecne chápaných sexuálnych kontaktov.

Hlavnou podmienkou prenosu do pohlavných orgánov je priamy kontakt slizníc dvoch ľudí.Venózne choroby sprevádzajú ľudstvo od začiatku. Až donedávna boli nazývané pohlavné choroby-v mene rímskej bohyne lásky Venuša, tiež kvalitný akčný liečivý portál Venuša. Napriek svojmu “božskému” pôvodu je termín “pohlavné choroby” vnímaný ako sociálne negatívny.

Čo sú STD portálu Cure?Často pohlavné choroby sa nepovažujú za kategóriu infekčných ochorení, ale za samostatný, hanebný problém. Medzi najčastejšie pohlavne prenosné choroby patria infekcie chlamydia trachomatis, prevencia HIV a AIDS ľudským papilomavírusom (HPV) a liečenie portálu herpes genitalis. Aké pohlavné choroby sa môžete dostať na cestách?

  • Ľudia, ktorí majú sexuálne vzťahy s novými partnermi (Príležitostný Sex), sú ohrození pohlavne prenosnými chorobami. V dôsledku sexuálnych vzťahov môžete získať viac ako 25 infekčných ochorení.
  • Okrem najznámejších ochorení, ako je infekcia HIV, syfilis a kvapavka, STI, sa ľahko náhodne priradia nasledujúce vírusové infekcie: vírusová hepatitída (hav ,HBV, HCV), HIV-1/2, herpes (HSV-1, HSV-2), HTLV-1 infekcia ľudským papilomavírusom (HPV), cytomegalovírus, vírus Epstein-Barr (EBV) a miernejšie infekčné.

Pre baktérie spôsobujúce ochorenie, sexuálne prenosné infekcie zahŕňajú: Calymmatobacterium granulmatosis (patogény, granuloma inguinale, že je donowanoz)), Chlamydia trachomatis (nespôsobil RZE -czczkowe uretritída – non-gonococcical uretritída Ngu), Chlamydia trachomatis serotypu L1-3 (granuloma spôsobil weneryczny to je, lymphogranuloma venereum – LGV), Gardnerella vaginalis (bakteriálna vaginóza spôsobená), Haemophilus ducreyi (vred spôsobil (syfilis spôsobil) a Treponema palidum (syfilis spôsobil).

Ako často sa vyskytujú pohlavné choroby kvalitné akcie?

Huby pohlavne prenosné: Histoplasma capsulatum (histoplazmóza), a parazity: plazenie úplavica hojenie portál prevencia HIV a AIDS (spôsobil plazivej úplavica), vaginálny trichomoniáza (spôsobil trichomoniáza) a vonkajšie parazity: lonovej vši a svrab. Hoci väčšina STD je úplne liečiteľná (ako je syfilis, kvapavka a chlamydia), táto prevencia je vždy najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom súvisiacim s STD.

STD patria medzi najčastejšie infekcie na celom svete, ktoré je potrebné nahlásiť, a ich výskyt je obzvlášť vysoký v rozvojových krajinách vrátane tých, ktoré sú ochotne navštevované turistami liečiacimi portálovú prevenciu HIV a AIDS. Who odhaduje celosvetovú mieru výskytu hlavných pohlavných chorôb, ako je syfilis, kvapavka, neinfekčná uretritída a trichomoniáza, na viac ako 350 miliónov ročne.

Ako často sa vyskytujú pohlavné choroby kvalitné akcie?

Najzraniteľnejšími regiónmi sveta sú Juhovýchodná Ázia, Latinská Amerika a Afrika. Napríklad podiel ľudí s pozitívnymi kýlovými reagenciami je 3,5-8% v juhovýchodnej Ázii, 5-6% v Latinskej Amerike a 2,5–17% v subsaharskej Afrike. Podiel infikovaných sexuálnych pracovníkov v rozvojových krajinách je výrazne vyšší. Napríklad chlamydia spp. 13-32%, kvapavka o 45% a syfilis-5 infikovaných-55% ľudí so sexuálnymi službami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu